Cyklistika - bike

Hory i pláže, sport i romantika – Lago di Garda je skvělým místem pro dovolenou na kole. Okolí gradského jezera nabízí ideální podmínky sportovcům, kteří se jízdě na kole věnují pravidelně, stejně jako víkendovým cyklistům či aktivním rodinám s dětmi. Čeká na vás množství panoramatických tras, výšlapů i adrenalinových sjezdů, stejně jako cyklostezek mezi subtropickou vegetací, vinicemi nebo olivovníkovými háji. 
 
Vytvořte si vlastní program šitý vám na míru a vyberte si z pestré nabídky hotelů a apartmánů se zázemím pro cyklisty. Navíc pro vás zajistíme další sportovní aktivity s česky mluvícím instruktorem přímo na místě s exkluzivní slevou.
 
Nebojte se na Gardu vyrazit již jaře nebo až na podzim, mimo hlavní turistickou sezónu. Vládne zde totiž příjemné středomořské klima s velkým množstvím slunečních dní. V květnu se Garda stává již tradičně dějištěm největšího setkání příznivců horských kol, různých sportovní událostí se můžete zúčastnit po celý rok.
 

Není správného bikera, který by nebyl v kraji Trentino a minul Gardu. Proč je jezero tak vyhledávané? Jednoduše – je tu spousta stezek a možností pro VŠECHNY ÚROVNĚ cyklistiky/MTB.

Jízda po silnici nebo krajinou, stoupání a drsný downhill – vše díky poloze jezera – to leží v 60 metrech nad mořem a cyklostezky vedou až do více jak 2.000 metrů! Samozřejmě to nemusíte všechno šlapat. Existuje zde i taková specialita jako je kabelová dráha.

 

 

JSME VÁM SCHOPNI ZAJISTIT I BIKE PRŮVODCE/INSTRUKTORA všech typů a zkušeností, zapůjčení jednoduchého kola až po závodní speciály. 

 

Tak jako tak, pokud chcete užívat cyklistice v jakékoliv podobě – držte se severu (který je sportovní) a ubytování vybírejte v městech Torbole, Riva či Arco. Zde najdete i sportovní obchody, místa kde si půjčit kolo či servisy. Pro kolo silniční ještě doporučíme lokality jako Tignale/Tremosine, lokalitu kolem SAN ZENO di Montagna, kde je i druhá lanová dráha na MONTE BALDO, která také bere kola. 

TIP/více info na našem blogu: www.lago-garda.cz/MonteBaldo-opravdu-to-nej-na-bike?

Ze severní části TRENTINO je přímo na webu trentina docela jednoduchá mapka nejoblíbenějších tras - ZDE

  

Nechcete šlapat do kopce? Využijte MTB shuttle

Tremalzo - stará cesta Ponale

Pokud si slovo Tremalzo nebo Ponale dáte do youtube, vyskočí vám přehršel videí sjezdů a výjezdů na legendární kopec Tremalzo, což je vlastně mezi bikery takový pojem, který znají všichni, jeden z nej sjezdů v Evropě, s krásnými výhledy. Pokud se vám nechce šlapat na Tremalzo nahoru, můžete využít námi všude zmiňovaný bikeshuttle a svézt se "jen" dolů. 
 
V případě, že se necítíte na PONALE a jste spíše rekreační cyklisté, určitě si dejte sjezd po staré cestě PONALE z Lago di Ledro > do Riva del Garda. Cesta je to veselá, klidná a ty výhledy - k nezaplacení. V případě že nejste fanoušci cyklistiky nebo si kolo půjčíte a chcete kolo jen jednou - stará cesta Ponale je zážitek, který stojí za to, i pěšky. Pro představu kudy vede cesta klikněte na video níže.
 

 

Kontakt

GARDA TRAVEL s.r.o. Podbabská 17
Praha 6
(09:00 -18:00 hod)
737 737 018
299 145 666

IČO: 24226581
info@gardatravel.cz