Sirmione & hrad

Výlet do Sirmione bezpochyby patří k tomu nejromantičtějšímu, co můžete na Gardě zažít. Sirmione leží na dlouhém výběžku (poloostrově) u jižních břehů jezera. Do města se vchází po padacím mostě vedoucím přes vodní příkop a impozantní kamennou bránou. Za ní se skrývá pohádkové středověké město, kterému dominuje hrad Scaligerů. 

Vjezd do ulic je pro auta omezen, vy si tak můžete v klidu bloumat uličkami, nakouknout do místních obchůdků, osvěžit se v některém z místních barů či cukráren, obdivovat místní rezidence nebo se kochat výhledem na jezero. Jsou tu také termální sirné lázně a na samé špičce poloostrova si můžete prohlédnout antické památky (Grotte di Catullo). Vstup do památek stojí 8 Eur, děti a junioři do 20 let se slevou. (ceny 2019)

 

V horkých dnech přijde vhod koupání na místní plážičce s křišťálově průzračnou vodou. Je zde i bar s občerstvením a pár lehátek se slunečníky. Pokud nemáte náladu na dlouhé procházky nebo vás tlačí čas, můžete se za 10 eur svézt člunem okolo celého poloostrova. Návštěvu Sirmione si zvláště v letních měsících naplánujte na všední den, o víkendu zde bývá příliš rušno.

TIPY GARDATRAVEL

- Návštěvu Sirmione si zvláště v letních měsících naplánujte na všední den, o víkendu zde bývá přelidněno. Parkování v Sirmione není nejlevnější a kapacita malá. Proto přijeďte raději dopoledne nebo si do Sirmione udělejte výlet lodí, která má zastávku přímo v historickém centru městečka. 
- Za 10-15 eur se můžete nechat svézt člunem okolo celého poloostrova.
- V Sirmione jezdí vyhlídkový vláček (stojí 1 euro).
- Kolem Sirmione najdete asi nejlepší koupání na Gardě. Všímejte si směrovek s názvem Spiaggia (pláž)
- Ubytování: hotel v centru města, s povolením vjezdu a na tichém místě, vedle termálních lázní? Hotel SERENELLA nebo taktéž velmi dobře hodnocený MAVINO

Kontakt

GARDA TRAVEL s.r.o. Podbabská 17
Praha 6
(09:00 -18:00 hod)
737 737 018
299 145 666

IČO: 24226581
info@gardatravel.cz