Jih všeobecně

Jih jezera oproti severu nemá ono panorama hor, vypadá to zde spíše jak u moře v Itálii. Jih je vhodný pro rodiny s dětmi – voda je zde o něco teplejší, jsou zde zábavné parky (GardaLand, Movieland, Aquaparadise, Zoo), je vhodný i pro páry díky velké spoustě romantických měst či termálům a lázním. V dosahu je i krásná Verona, kam nejeden turista odjede z Gardy na jednodenní výlet. 

 
Na své si přijdou gurmáni a zejména znalci vína – jižní kraj Gardy je plný vinic a pěstuje se zde víno světové kvality.Jih je ale také o něco dražší, sami italové se sem jezdí hojně rekreovat a některé resorty jsou oblíbené italskou smetánkou.
 
Garda – v centru jezera kde začínají hory, krásná příroda, živoucí město s dlouhou promenádou. Nad Gardou lze naštívit lokalitu San Vigilio, jež je takovým místním pojmem.
 
Bardolino a Lazise – Bardolino je typicky italské město zasazené do vinic a olivových hájů – přitahuje turisty, milovníky dobrého jídla a zejména vína – Bardolino je místní červené víno světové kvality. Ve městě lze navštívit muzeum vína a olivového oleje. Lazise je městečko s krásným historickým středověkým centrem, za hradbami je hodně ubytovacích kapacit, zejména kempů neboť Lazise je velmi blízko GardaLandu a zejména komplexu Canevaworld (Movieland a Aqua Studios)
 
Peschiera del Garda – kdysi rybářská vesnička, nyní malé městečko, ze kterého je to asi nejblíže do Verony, je hojně navštěvované golfisty, má krásné historické centrum které je protkáno vodními kanály. 
 
Sirmione – asi nejprestižnější lokalita jezera, úzký poloostrůvek Sirmione má úžasné historické centrum, s lázněmi, na samém konci Sirmione naleznete antické památky. Kolem dokola je asi nejlepší koupání co můžete na Gardě nalézt. Díky své exklusivitě je zde vše o notný kus dražší, v sezoně počítejte s větším návalem turistů. Pokud pouze na výlet – doporučíme přijet mimo exponovaný víkend.

 
Desenzano – největší město jezera, krom promenády kolem jezera, jež má klasický italský ráz je to město moderní, plné kvalitních hotelů. Živé centrum kde je co dělat i po půlnoci – naleznete takřka jen v Desenzano!
 
Manerba del Garda – krásná zátoka Manerba s krásnou, dlouhou pláží s pozvolným vstupem do vody je ideální pro rodinnou dovolenou. Je zde dostatek ubytovacích kapacit a kempů. Ze zátoky se přímo vybízí zajet na výlet na ISOLA del Garda (ostrov Garda) jež je bezesporu nejzajímavějším ostrovem na jezeře.
 
Saló a Gardone – v těchto městech započal cestovní ruch, Saló je město s dlouhou promenádou, plné restaurací, kaváren a nákupních možností (místní zde kupříkladu nakupují oblečení), dovolenou zde tráví bohatší italská smetánka.
Za rozvoj města se přičinil italský diktátor Musolini, který v době své krátké slávy vyhlásil Saló za republiku. Nejen díky tomu je Saló a zejména Gardone plné krásných vil, s překrásnými zahradami. Některé z nich nyní slouží jako hotely špičkové kvality.
 
Toscolano Maderno – klidné městečko s velkou ubytovací kapacitou a zejména velmi dlouhou pláží. Nemalou výhodou je zastávka trajektu, jež spojuje jezero se všemi důležitými resorty. 

Fotogalerie: Jih všeobecně

Kontakt

GARDA TRAVEL s.r.o. Podbabská 17
Praha 6
(09:00 -18:00 hod)
737 737 018
299 145 666

IČO: 24226581
info@gardatravel.cz